Benefičný seminár Karate a Kyusho jutsu v Karate (Hlohovec)

Všetkých záujemcov o vitálne (akupunktúrne či tlakové) body a kata bunkai srdečne pozývame na predvianočný, posledný seminár v roku 2024

Benefičný seminár Karate a Kyusho jutsu

Koho podporíme?

Môjho spolužiaka a kamaráta zo strednej školy, Jozefa Párala z Hlohovca, dočasne handicapovaného bojovníka, ktorý sa opäť stavia na nohy! Úraz na tobogáne mu spôsobil poranenie krčnej chrbtice a stratu mobility. Tým odštartoval nekonečný kolotoč rehabilitácií a liečebných procedúr. Jožko pred úrazom pracoval ako zdravotný brat a pomáhal iným prekonávať ťažké zdravotné obdobia. Odvďačme sa mu za to. Príďte podporiť Jožka v jeho boji za návrat do normálneho života. Ďakujem v jeho mene za všetkých, ktorí sa tohto benefičného seminára zúčastnia.

 

Čo je Kyusho jutsu?

Názov Kyusho pochádza z japonského jazyka a prekladá sa ako vitálny bod/ vitálne body (ľudského tela) či esenciálny bod/ esenciálne body. Čiže názov odkazuje na kľúčové miesta na ľudskom tele, ktoré môžeme považovať za základné, nevyhnutné, najdôležitejšie či najpodstatnejšie. Niekedy sa môžete stretnúť aj s názvom Kyusho jutsu (jitsu), kde japonské slovo jutsu znamená umenie, techniku či spôsob. Viacej informácií o Kyusho jutsu nájdete v tomto článku.

 

Pre koho je tréning určený?

Nakoľko je seminár zameraný na bunkai majstrovských kata a  Kyusho jutsu, poznatky lepšie spracujú cvičenci s dlhšou praxou v bojových umeniach. Napriek tomu sa seminára môžu začať učiť aj úplní začiatočníci.

Pre koho tréning nie je vhodný?

Deti do 15 rokov. Každý kto trpí niektorým z nervových ochorení (napr. epilepsia, tetánia) prípadne vážnymi srdečnými problémami. Ak si nie ste istý, poraďte sa prosím so svojím lekárom.

Kto Vás zasvätí do kata bunkai a Kyusho jutsu?

Seminár karate povedie licencovaný Study Group Leader organizácie Kyusho International Martin Klásek (9. level Kyusho jutsu). Kyusho International je celosvetovo najrozšírenejšia organizácia vyučujúca Kyusho jitsu, ktorú vedie veľmajster Evan Pantazi.

obrázok - Bunkai karate kata Seienchin

Ako prebieha seminár karate zameraný na kata bunkai ?

Cvičenia sú vykonávané len vo dvojiciach, pričom sa cvičenci učia stimulovať (zasiahnuť) vitálny bod a vyvolať želanú reakciu. Nácvikové situácie sú prispôsobené bunkai z karate kata.

Čo si treba zobrať na tréning?

Klasicky, tréningový odev (gi alebo tepláky, je to jedno) a fľašu s vodou. Ak chcete zo stretnutia vyťažiť maximum, pribaľte si poznámkový blok a pero. 

Cena 3 hodinového seminára je dobrovoľná !
 

12:30 registrácia

13:00-16:00 seminár

16:00 – spoločná fotografia, obed

Obsahová náplň tréningu

Na stretnutí seminári sa naučíte:

 • bunkai karate kata
 • polohu najdôležitejších vitálnych bodov na rukách, hlave, trupe a nohách
 • princípy aktivácie vitálnych bodov
 • praktické cvičenia či aplikácie, ktoré si prenesiete do svojho štýlu

Kde sa seminár koná?

Hlohovec
ZŠ s MŠ, Kopernikova 24
Otvorte v Google mapách

Registrácia na podujatie

Je vhodné sa na tréning predregistrovať prostredníctvom online formulára, obed bude riešený objednávkou pizze do dojo.

   

  Kontakt na organizátora

  Martin Klásek – kyusho.slovakia@gmail.com

   

  Nájdite prepojenie s Bubishi, bojovým manuálom starých majstrov a urobte prvý krok na ceste osvojenia si umenia stimulácie vitálnych bodov Kyusho jutsu. Na stretnutie s Vami sa teší Martin Klásek s tímom Kyusho Slovakia.

   

   

  Udalosť bola ukončená.

  Leave a Reply

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *