Anko Itosu´s Bassai dai FUTARI renzoku geiko - 2 person continuous drill

Spirit of the kata Bassai Dai

Bunkai tak, ako sa vyučovalo za čias legendárneho majstra Anko Itosu

nestrácajte čas ...

viac ako 10 rokov vlastného výskumu bunkai kata Bassai Dai odhalilo jedinečnú metódu, akou bola táto kata vyučovaná na konci 19.storočia - partnerský dril pre 2 osoby.

Kompletné bunkai ...

tejto kata obsahuje 17 BAFN (bežných aktov fyzického násilia - čiže spôsobov, akým je obranca napadnutý) a odpovede na tieto útoky.

Stiahnite si ...

kompletné bunkai kata Bassai Dai usporiadaných do 11 lekcií, celkovo 58 min v mp4 formáte a FULL HD rozlíšení (1920x1080) do mobilu, tabletu či počítača.

Použitie v dojo ...

bolo základným predpokladom pri vývoji tohto videomanuálu. Prehľadné grafické i textové prvky pomáhajú pri učení tohto originálneho drilu.

FAQ

Najčastejšie otázky a odpovede na ne.

Japonské slovo „futari“ znamená „2 osoby„. Ďaľšie japonské slovo „renzoku“ znamená „nepretržitý“ alebo „kontinuálny“. Posledné japonské slovo „keiko“ vyslovované aj ako „geiko“ znamená „cvičenie“, „tréning“ či „štúdium“. Tento zložitý názov odzrkadľuje samotnú tréningovú metódu používanú v predvojnovom období na Okinave. V podstate tento druh cvičení predstavuje most medzi kata a kumite. Táto tréningová metóda odkrýva vysoko funkčné postupy skrývajúce sa v tradičných kata. Dril predstavuje neustále a kontinuálne striedanie rôznych foriem útoku a obrany, ktoré sú zachytené v postupnosti kata. Na konci drilu si cvičenci vymenia úlohy a dril pokračuje nanovo.

Napriek tomu, že majster Itosu vytvoril počas svojho života mnohé kata, pri tvorbe Bassai Dai zostal verný starej vyučovacej metóde – futari renzoku geiko, čiže plynúci dril pre dve osoby.  Túto starú vyučovaciu metódu nahradil v nových kata už moderný skupinový tréning, kde jeden tréner precvičuje väčšiemu množstvu žiakov. Plynúci dril sa môže cvičiť iba výhradne vo dvojici a vyžaduje si znalosť precvičovaných techník u oboch partnerov. Pri takejto výučbovej metóde sa každý z cvičencov dostáva do situácie, kedy sa bráni vopred určeným aktom fyzického násilia, ako aj sám na tieto akty fyzického násilia odpovedá vhodným vopred určeným útokom. Tento vopred určený sled techník spája dvoch cvičencov do plynúceho drilu plného rôznych druhov útočných a obranných techník. Ak by sme z tohto drilu odstránili jedného cvičenca, druhý cvičenec by vlastne cvičil kata Bassai Dai.

Na DVD nájdete kompletný video manuál – Bassai Dai futari renzoku geiko, priebeh kata Bassai Dai v podaní Alžbetky Ovečkovej a 11 častí, ktoré vás do detailu naučia vykonať techniky a kontratechniky pre oboch cvičiacich. Celkovo 48 min vo FULL HD rozlíšení (1920×1080).

Výukovým procesom celého drilu vás budú sprevádzať autor drilu Martin Klásek a sensei Branislav Náter. Okrem samotného drilu vám bude na DVD predstavená kata Bassai Dai. Tejto úlohy sa zhostila európska šampiónka v Karate kata, Alžbetka Ovečková.

Nakoľko tento videomanuál predstavuje most medzi kata a kumite, je plný praktických vecí určených do sebaobrany. Inými slovami na DVD nájdete len bunkai a to na každý pohyb tejto nepochybne najrozšírenejšej kata v Karate. Preto tento videomanuál je určený tým, ktorí milujú cvičenie vo dvojici, fyzický kontakt a priblíženie sa reálnemu útoku na ulici. Dril vás naučí, ako sa brániť 17 druhom útokov a odpovedať na ne vhodnými technikami. Videomanuál je vhodný aj pre tých, ktorí chcú preniknúť do samotnej podstaty kata Bassai Dai, pripraviť sa na skúšky, či len inšpirovať sa technikami do nových tréningových programov. Videomanuál je vhodný aj pre majiteľov škôl bojových umení, ktorí na základe tohto videomanuálu môžu rozbehnúť vo svojej škole nový kurz zameraný na Bassai Dai (Dojo Licence). 

Nakoľko tento dril vyučuje v podstate sebaobranu, tak bez tréningového partnera sa tento dril nenaučíte. I z tohto dôvodu je nákup video manuálu licencovaný pre 2 osoby.

Naučiť sa kompletný dril bez zamerania sa na detaily je možné už po niekoľkých tréningoch (víkendový seminár). Samotné cibrenie funkčnosti techník je už vecou niekoľkých mesiacov, ak nie rokov. Nezabudnite, prosím, že dril je určený pre dvoch cvičencov, pričom každý vykonáva iné pohyby. Preto sa v procese nácviku drilu budete učiť dve role. Spomeňte si, prosím, na okinavské príslovie: „Jedna kata, tri roky“. Po osvojení si celého drilu budete schopní prezentovať kompletné bunkai kata Bassai Dai aj s jej tajomstvami.

V prvom rade originálny dril, partnerské cvičenie pre 2 osoby. Dril sme vytvárali 10 rokov, preto ho nenájdete nikde voľne na YouTube. Ak áno, ide o plagiát. Garantujeme, že bunkai sú výsledkom dlhoročnej činnosti a že dril nie je kompiláciou voľne dostupných bunkai. V druhom rade zmysluplné bunkai, v ktorom sa naučíte odpovedať až na 17 aktov fyzického násilia (priame údery, kruhové údery, škrtenia a dusenia, páky na lakeť a rameno, páky na zápästie, objatia,  obrana zo zeme, jednoručné držania odevu spojené s úderom).
Samotné prevedenie videomanuálu je jedinečné. Videomanuál neobsahuje hlasové inštrukcie, ale textové pokyny v anglickom jazyku. Tieto pokyny sú farebne rozlíšené, aby bolo zrejmé, ktorému cvičencovi patria. Samotný priebeh nahrávky je prispôsobený učeniu sa v dojo, takže nebudete musieť v jednej ruke držať tablet a neustále zastavovať nahrávku. Samotná nahrávka obsahuje spomalenia a opakovania, takže vy sa môžete pokojne  zamerať na samotné cvičenie! Pomocou „fokusu“ Vás manuál sám upozorní, na ktorú časť tela sa máte zamerať. A tak Vám neunikne žiadny detail. Preto učenie s takto prispôsobeným videomanuálom ide hravo.

Pri tvorbe tohto videomanuálu sme sa opreli o profesionálov. Natočenie videomateriálov zabezpečil Peter Tokoš – PT ateliér, spracovanie materiálov, strih a grafické prvky zasa Zuzana Mazacova – Videography. Profesionálne pripravený hudobný podmaz sme zakúpili zo serverov  instrumentalbackgroundmusic.com   a audiojungle.net.  Čo dodať na záver? Enjoy!

Vyberte si produkt (licenciu), ktorý Vám najviac vyhovuje a kliknite na „Objednávka s povinnosťou platby“.  Následne sa zobrazí stránka platby QR kódom. Ten nasnímate pomocou Vašej bankovej aplikácie v mobilnom zariadení. Po zosnímaní prekontrolujte údaje a nezabudnite, prosím, do referencie pre platiteľa dopísať Váš email, na ktorý Vám po obdržaní platby pošleme link. Odošlite platbu. Po pripísaní platby Vám pošleme email s linkom na úložisko. Toto môže trvať niekoľko hodín či dní v závislosti od bánk.

Takže na webových stránkach nezadávate žiadne platobné údaje ako čísla kreditných kariet. Ste maximálne chránení, v žiadnom prípade nemôže prísť k zneužitiu Vašich bankových údajov.

Čo ak predsa len zabudnete do platby pripísať Váš email? Nič sa nedeje, napíšte nám prostredníctvom Kontaktného formulára, kde uvediete názov zakúpeného produktu, licenciu a email, na ktorý Vám pošleme link.

Samotný link na zakúpený súbor bude funkčný 7 dní, takže máte dostatok času si Vami zakúpený produkt stiahnuť k sebe do počítača či tabletu. 

Kto budú Vaši inštruktori

"My v Spirit of the Kata veríme, že ochrana a praktizovanie starých vyučovacích metód je kľúčom k lepšiemu pochopeniu tradičných kata. Naším poslaním je, aby duch kata zostal zachovaný. Náš cieľ je jednoduchý - priniesť staré vyučovacie metódy do súčasnosti a vyučovať sebaobranu založenú na karate kata."
Martin Klásek
Karate inštruktor, Kyusho SGL
"Hoci je dnes Karate považované za japonské umenie boja, jeho korene ležia na Okinave. Je prekvapujúce, ako funkčné a účinné sú staré techniky Tode i v dnešných časoch. Po mnohých rokoch výskumu prinášame tento obsiahly dril. Dnes sa ho môže naučiť každý, kto chce zažiť tréning z dôb legendárneho Anko Itosu."
Branislav Náter
Karate inštruktor, Kyusho

Anko Itosu´s Bassai Dai futari renzoku geiko

  • Elektronický produkt na stiahnutie (download) vo formáte .mp4
  • Kvalita videa FULL HD rozlíšenie (1920×1080)
  • Kompletný videomanuál obsahuje 11 lekcií / 48 min / veľkosť súboru 1,45 GB
  • Obsahuje textové inštrukcie v anglickom jazyku
  • Prvá lekcia – dľžka videa 7 min / veľkosť súboru 785 MB 

PODROBNÝ VIDEOMANUÁL KROK ZA KROKOM

Učte sa priamo v dojo

 Videomanuál neobsahuje hlasové inštrukcie, ale textové pokyny v anglickom jazyku. Tieto pokyny sú farebne rozlíšené, aby bolo zrejmé, ktorému cvičencovi patria.  Samotná nahrávka obsahuje spomalenia a opakovania, takže vy sa môžete pokojne  zamerať na samotné cvičenie! Pomocou „fokusu“ Vás manuál sám upozorní, na ktorú časť tela sa máte zamerať. A tak vám neunikne žiadny detail. Preto učenie s takto prispôsobeným videomanuálom ide hravo.

Vyberte si správnu licenciu

Ak sa chystáte osvojiť si Bassai Dai renzoku geiko dril so svojím kamarátom, vyberte si „Individual Licence“. Ak hľadáte tréningový program pre žiakov vášho dojo, zvoľte si „Dojo Licence“. Zvolená licencia Vás oprávňuje k užívaniu audiovizuálneho diela v rozsahu v nej definovanom a v súlade s autorským zákonom.

€7

FIRST LESSON

€49

individual licence

€199

dojo
licence

objav výhody videomanuálu

Design

Profesionálne spracovaný videomanuál prináša krok za krokom detailne vysvetlené a ľahko pochopiteľné inštrukcie pre učenie sa priamo v dojo.

JedEN MANUál - úžitok pre dvoch

Kúpou oficiálneho manuálu získate 2 doživotné užívateľské licencie pre Vás i Vášho sparringa. Ak si omylom manuál vymažete, stiahnete si nový - zadarmo.

Kompatibilita

Formát súboru .mp4 sa vyznačuje nielen vysokou kvalitou, ale patrí k najbežnejším mediálnym formátom určeným pre prehrávanie v smartfóne, tablete či iPade.

30-dňová garancia a Support

Ak do 30 dní usúdite, že videomanuál nie je pre Vás, vrátime Vám peniaze na účet. Navyše k videomanuálu poskytujeme podporu, t.z. že ak máte otázku k vykonaniu techník, radi Vám vysvetlíme detaily.