Kata Suparinpei predstavuje najdlhšiu a súčasne vrcholnú formu v systéme školy Naha te majstra Kanryo Higaonnu. Kata Suparinpei uzatvára mini systém pozostávajúci z kata Sanchin – Sesan – Sanseru – Suparinpei. Osvojenie si bunkai tejto kata logicky vyžaduje zvládnutie predchádzajúcich kata.
Okinavský majster Higaonna Kanryo je považovaný za praotca školy Goju ryu. Počas života študoval v Číne viaceré školy čínskeho boxu a po návrate na Okinavu vyučoval štýl dnes známy ako Naha Te. Medzi jeho študentov patrili mnohí významní okinavský majstri Tode, zakladatelia nových škôl Karate.
Sanseru predstavuje pokročilejšiu kata školy Naha te, ktorá patrí do mini systému pozostávajúceho z kata Sanchin – Sesan – Sanseru – Suparinpei. Technicky nenáročná kata obsahuje princípy tigra a žeriava. Kata vyučuje náročné bunkai, ktoré sú určené pokročilým cvičencom.
V Ryuei ryu predstavuje kata Annan Dai jednu z pokročilých kata v systéme, ktorá sa vyznačuje predovšetkým technikami otvorených rúk. Zatvorené päste predstavujú v kata len pritiahnutie súpera a sú nasledované kopom. Obranné aj útočné techniky sú zastúpené technikami otvorených rúk. Poznávacou technikou kata Annan Dai je určite kombinácia techník mae geri so shuto gedan barai, ktorá sa v kata vykonáva súčasne až 11 krát.
Doleuvedený zoznam kata podľa tvorcu odzrkadľuje výskyt jednotlivých kata v učebných osnovách jednotlivých majstrov, prípadne sa odvoláva na jednotlivého majstra priamo ako na tvorcu danej karate kata.